Interiéry
SNL Dent s.r.o.

Obraz na zakázku

Obraz na zakázku bude zhotoven podle vašich představ. 

Zvolíte si námět, techniku zpracování, velikost a můžeme začít.

Když je pak obraz hotový, vždy se v něm objeví specifický styl autora.

Můžeme vycházet z fotografií nebo jen z vašich představ a požadavků. Můžeme se také inspirovat z realizovaných obrazů, který je vám nejbližší a zakomponovat do něj vaše osobní vzpomínky a detaily. Takovéto umělecké dílo na míru vám pak bude dělat radost každý den. Další předností obrazu na zakázku je jeho jedinečnost. Máte garanci, že nikdo jiný na světě ho nebude mít – vlastníte originál.

Pro koho jsou obrazy na zakázku?

Pokud víte co chcete, jste optimálním aspirantem na obraz na zakázku.

Umělecké dílo na míru pak může zaujmout čestné místo na stěně vašeho obývacího pokoje.

Obraz na míru je také skvělým dárkem pro někoho skutečně blízkého. Pro někoho, koho znáte a víte o něm, co se mu líbí a co má rád - pak může vzniknout jedinečný dárek.

Pro firemní klientelu může vzniknout tematické celky, které budou originální výzdobou moderních kanceláří, zasedacích místností a ředitelen.

Pro každého, kdo chce mít umělecké dílo podle sebe
Pro vaše blízké a přátele jako dárek
Pro firmy, jako originální výzdoba a investice


Chci obraz na zakázku

1. Zašlete poptávku

První krok musí být z vaší strany - ozvěte se mi. Můžete mi zavolat / napsat e-mail / napsat přes kontaktní formulář. Napište mi ve zkratce vaše přání a představy. Do 48 hodin se s vámi spojím a budeme pokračovat v jednání.

2. Vyslechnu vás

Pro přesné určení ceny potřebuji informace. Budu se vás ptát na vše, co potřebujeme k tomu, aby bylo finální dílo dokonalé - připravte se na to.

Můžeme si psát po e-mailu, ale preferuji osobní setkání / telefonický hovor / videohovor.

3. Pošlu cenovou nabídku

Určení ceny díla na zakázku je trochu alchymií. Během našeho jednání zjistím vše potřebné, co ovlivňuje cenu díla (velikost, technika, motiv, složitost, kreativní čas, ...). Cena obsahuje nevratnou zálohu na materiál. Nabídku dostanete během pár dnů na e-mail.

4. Pošlu skici / návrhy

Do složitějších (a hlavně abstraktnějších) děl se pouštím naplno po odsouhlasené skice. Ta nám definuje, jak bude finální obraz přibližně vypadat. Eliminujeme tím náročné úpravy skoro hotového díla.

5. Proces tvorby

Jakmile máme odsouhlasený rozpočet a případně skici a návrhy, pouštím se do práce. Napínám plátno, míchám barvy, pouštím hudbu v ateliéru a makám. Během tvorby vás budu informovat o průběhu zakázky.

6. Předání

Domluvit se lze na osobním předání nebo poštovní zásilkou. U větších formátů je bezpečnější doprava autem a je možná i instalace.


Kresba, spray, akryl, olejomalba?

Kresba je základní technika suchou cestou, která relativně nezabere tolik času. Kdo ovládá kresbu dokáže zvládnout spoustu dalších technik. Je zde ale jedna zákonitost, a to se týče všech technik tvořených na papíře, je potřeba dílo zarámovat. S tím Vám mohu také poradit.

Spray na papíře vzniká tzv. vykrývací technologií. každá vrstva musí proschnout a pak je možné pokračovat dále. Historicky je spray nejčastěji řazen ke street art kultuře, ale to už dnes není aktuální. Používají jej mnozí umělci na plátno, dřevo a jiné materiály.

Dříve staří mistři malovali olejem a dnes, mnoho umělců tvoří akrylovými barvami. Laik na výsledném díle nepozná, jestli je malované olejovými nebo akrylovými barvami.

Akrylové barvy se používají v umělecké malbě teprve od druhé poloviny minulého století. Oproti oleji jsou stálejší - v čase nemění barevnost, nepraskají a díky rychlému schnutí může obraz vzniknout za několik dnů. Oproti tomu obraz malovaný olejovými barvami může vznikat i několik měsíců.

Akrylová malba vytlačuje olejomalbu pro své vlastnosti. Je potřeba však počítat s delší dobou vyhotovení a vyšší cenou.


Formát 400 x 700 mm

Kresba - cena od 6 000 Kč

Spray / kombinovaná technika - cena od 7 000 Kč

Akryl - cena od 12 000 Kč

Olej - cena od 17 000 Kč

Cena závisí také na složitosti tématu.