Interiéry
SNL Dent s.r.o.

Sluneční hodiny / Souboj stínů

16422661426341_sluneční hodiny, konbin.tech.na plátno(akryl,spray)_1950x1450mm.JPG

 

Rozměry: 1400 x 1900 mm

Technika: Akryl, sprej, olej na plátně

Rok: 2021

Realizováno

Sluneční hodiny / Souboj stínů

 

 

V tomto uměleckém díle se nám představuje rozmanité spojení přírodních jevů s hlubokým pohledem na lidskou psychiku. Malíř zde využívá metaforu dvou sluncí, která symbolizují dva rozdílné lidské pohledy, osvětlující naše vnímání světa v neustálém střetu mezi světlem a stínem. Celkový počet slunečních hodin, dosahující 1 600 ročně z celkového počtu 8 760 hodin, zdůrazňuje vzácnost a cennost každého světelného momentu, který prosvětluje naše životy a formuje naše stavy mysli.

Dílo zároveň imaginativně zkoumá nekonečnou lidskou touhu po objevování neznámého, ať už jde o tajemství vesmíru nebo složitosti lidské duše. Tyto neuchopitelné cíle jsou přirovnávány k nebezpečně výbušné směsi mužského ega a ženských hormonů, kterou autor popisuje jako silnější než atomové zbraně.

Geometrické formy a kříže rozprostřené přes plátno symbolizují místa konfliktu našich stinných stránek a zároveň naznačují místa, kde možná leží skryté poklady naší nejhlubší identity. Tento obrázek tak není jen vizuálním uměním, ale také platformou pro introspekci a pochopení hlubších vrstev naší existence.